Konya Gazeteciler Cemiyeti '2010 Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, bu yıl ikincisi gerçekleştirdikleri yarışmanın Konya basınının daha kaliteli haberler yapmasına katkı sağlayacağını söyledi. Böylesine güzel bir organizasyonda yer almaktan gurur duyduğunu belirten Özdemir, bundan sonraki yıllarda da bunun devam edeceğini söyledi.

Yarışmada Juri üyeliğine Yeni Şafak Gazetesi Yurt Haberler Müdürü Kadir Demirel, Başbakan Basın Yayın Enformasyon Şube Müdürü Ahmet Akseki, Samanyolu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu, TV 8 Ankara Temsilcisi Erkan Tan ve Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Aytekin Can ve Mustafa Şeker katıldı.

Yarışmada ödül alan gazeteciler şöyle;

Haber dalında: 1. Rıfat Yerlikaya AA - "10 Kilo bile kaldıramazsın dediler Dünya Şampiyonu oldu", 2. Murat Aslan AA - "Onlarda Yerli Slumdog Milyoner'ler", 3. Sinem Yaman Konya'nın Sesi Gazetesi -"Yasadışı Üretim vergisiz kazanç" ve Rasim Atalay Merhaba Gazetesi "Darbeye Rest çektiler"

Yazılı Basın Araştırma İnceleme dalında; 1. Oğuz Akçakoca Yeni Meram Gazetesi " Başbakana bile by-pas" 2. Aydın Hızlıca Cihan Haber Ajansı "Futbolun Efendisi Vedaya Hazırlanıyor" 3. Hasan Ayhan Merhaba Gazetesi "Öğrenciler Çok Şanslı" TV Gezi ve Belgesel dalında: Süleyman Nerede- Süleyman Karaca ( Kon TV), Gezen Bilir -İhsan Genç(Kon TV), Zirveye Doğru (Sun TV) Recai Kıcıkoğlu ödül aldı.

Yarışmanın ödülleri 8 Nisan akşamı Konya Dedeman Otel'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'inde katılacağıbir törenle sahiplerini bulacak.