Bartınlı Gazeteci Ödül Aldı

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu basınının çalışmalarını teşvik etmek ve değerlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen "Anadolu Basını Özendirme Yarışmasını" 2010 yılında kazananlar belli oldu.

Yarışmada 14 yıldır Kastamonu'da ikamet eden ve muhabir olarak çalışan Bartınlı Yaşar Kuru röportaj dalında Türkiye 3.'sü oldu. Kastamonu Sözcü Gazetesi muhabiri Yaşar Kuru'nun Milli Piyango Genel Müdürü Recep Biçer ile yaptığı "Talih kuşunu o uçuruyor" röportajı Türkiye 3.'sü olmayı başardı. Yaşar Kuru 2009 yılında da "Hanım işi Hamur işi" röportajıyla Türkiye 2.si olmayı başarmıştı. 2010 yılında yarışmaya toplam 117 başvuru yapıldı. Basın meslek örgütleri temsilcileri, gazeteciler, akademisyenler ve Genel Müdürlük yetkililerinden oluşan 8 kişilik seçici kurul Genel Müdürlük binasında toplanarak yarışmaya başvuran eserleri inceledi.

Bartınlı gazeteci Yaşar Kuru, "Benim için güzel bir hediye oldu. Gazetecilik onurlu bir meslek. Mesleğimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Bartınlı ve Kastamonulu gazeteci arkadaşlarıma da başarılar diliyorum" dedi.