Uluslararası Cüneyt Gökçer 2. Tiyatro Festivali

İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Topluluğu koordinasyonunda düzenlenen İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası Cüneyt Gökçer 2. Tiyatro Festivali, 25 Nisan – 5 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleşecek.

Bu yıl ülkemiz dışından, İstanbul ve çevre illerdeki çeşitli üniversite tiyatro topluluklarının İstanbul’da buluşacakları büyük bir festival olarak hayata geçirilecek. İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası Cüneyt Gökçer 2. Tiyatro Festivali, 11 gün boyunca, İstanbul’un en önemli festivallerinden biri olacak. Festival kapsamında düzenlenecek atölye çalışmaları ve seminerlerin yanı sıra oyun sonrası gerçekleştirilecek tartışmalar da, sanatsal ve kültürel alışverişe olanak sağlayan yenilikçi ve özgün bir platform oluşturacak. Birçok üniversite ve amatör tiyatro topluluklarından genç tiyatro yeteneklerini İstanbul’da bir araya getirecek olan festival, tiyatro üzerine verimli tartışmalara ev sahipliği yapacak.. Festival aracılığıyla, birçok üniversite arasında sanatsal işbirliklerinin kurulması, ortak prodüksiyonların ortaya çıkarılması ve atölye çalışmalarının düzenlenmesi amaçlanmakta.

İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası Cüneyt Gökçer 2. Tiyatro Festivali’ne başvurular tüm üniversite tiyatro toplulukları, amatör tiyatrolar, tiyatro bölümleri ve konservatuarlara açıktır 10 Mart 2011 günü saat 17.00’ye kadar başvurular devam edecektir.