14. Uluslararası Çiçek Festivali

'Gül Bahçe' olarak adlandırılan İzmir'in şirin ilçesi Bayındır, 22-25 Nisan tarihleri arasında ev sahipliğini yapacağı 14'üncü Uluslararası Çiçek Festivali'ne hazırlanıyor.

İlk kez geçen yıl uluslar arası düzeyde kutlanan festivalde Dünyaca ünlü Fransız şarkıcı Nathalie Cardone'ye ek olarak, Murat Balkan, Turgay Başyayla, Ferhat Göçer sahne alarak hayranlarıyla buluşmuştu. Sürpriz yarışmaları, sahne showları ve kültürel etkinlikleriyle ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatan görkemli festivali yaklaşık 500 bin kişi ziyaret etmişti.

Festival dünya çapında ses getirmiş ve ülke tanıtımına büyük katkı sağlamıştı.

Bu yıl yine, festivale uluslararası yoğun katılım bekleniyor.

Geçen yılki organizasyonla adını dünya çiçek arenasına çıkaran Bayındır, her yıl katlanarak büyüyen organizasyonun aksaksız yapılması için çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Bu amaçla Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İştirakleri olan İstanbul Ağaç A.Ş.İstanbul Beton A.Ş. Ankara Büyükşehir Belediyesi İştiraklerinden ANFA, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gibi önemli marka ve kuruluşlar festivalin ev sahibi Bayındır Belediyesi ve Kaymakamlığı ile işbirliği halinde.

Bir yanda dünya çapında katılım öte yanda Bayındır Belediyesi'nin ev sahipliğinde Uluslararası Çiçek Festivali'ne yoğun hazırlık. Festivalin ses getirmesi için sürpriz çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda ilçede hummalı bir hareketlilik başladı.

Bu önemli organizasyonda boy göstermek isteyen çiçek üreticileri festival alanında yer bulma yarışında. Uluslararası vitrine çıkmak isteyen firmaların aşırı talebi bu yılki çiçek festivalinin oldukça hareketli ve renkli geçeceğini gösteriyor. Türkiye'nin çiçek deposu olan Bayındır'da 7'den 70'e herkes festivalin iyi bir ortamda kutlanması için yoğun emek harcıyor.

Dünyanın en renkli görüntülerinin yaşanacağı festival 22 Nisan saat 10'da başlayacak. Yüzlerce katılımcı ve yüz binlerce ziyaretçinin beklendiği bu dev organizasyon 25 Nisan'da sona erecek.