Unirock Festival 2011

İlk kez düzenlendiği 2008 yılından bu yana geçtiğimiz üç yıl içinde gerek sahne alan gruplar, gerek prodüksiyon kalitesi, gerekse katılım acısından Türkiye`de metal müzik organizasyonları acısından yeni bir donem başlatan Unirock festival, bu yıl 9-10-11 eylül 2011 tarihlerinde İstanbul`da düzenlenecek.

Bugüne kadar aralarında arch enemy, amon amarth, testament, cannıbal corpse, dark tranquıllıty, obıtuary, paradıse lost , overkıll ve nevermore gibi isimleri sahnesinde ağırlayan unırock festival kapsamında toplamda 25 yabancı grupla birlikte Türk metal müzik sahnesinin en iyi isimleri sahne aldı. Üç yıl boyunca sadece Türkiye’nin dört bir yanından değil komsu ülkelerden de gelen toplamda 30.000 cıvarında katılımcıya ev sahipliği yapan festivale, geçtiğimiz yıl dünyanın en prestijli metal müzik yayını metal hammer`da tam 4 sayfa yer verildi. Yine festivale katılan birçok büyük grup verdikleri röportajlarda hem unırock festival`den hem de Türk müzikseverlerin coşkusundan övgüyle bahsetti.

Unırock festıval 2011`de su ana kadar sahne alması kesinlesen gruplar opeth, mayhem, katatonıa, between the burıed and me ve eluveıtıe. Daha birçok isim yolda. Unırock festival geçmişte olduğu gibi bu yıl da bugüne kadar ülkemizde hic sahne almamış, müziğin farklı alanlarında her biri dünya çapında söz sahibi birçok grubu Türk izleyicisiyle buluşturmayı hedefliyor. Yine bu yıl festivalde sert müziğin farklı türlerine yer verilecek.