Burası “Röportaj Atölyesi”!..

Amatör ve Profesyonel röportörlerin yaptığı röportaj ve söyleşileri vitrine çıkararak hem teknik bilgi, hem de kişisel yeterliliklerini ortaya koyabilecekleri “DEV” bir vitrin. Bu vitrinde yer alacak röportajların tamamı okuyuculara, akademisyenlere ve öğrencilere sunulacak bir “örnekleme” niteliği taşıyor.

Dünya üzerinde yaşayan binlerce insan ve onlar tarafından yaşanan binlerce hayat hikayesi olacak burada.Kısaca; o insanların karıştıkları olaylara, tanıklık ettikleri önemli dönemlere, değdikleri diğer insanlara ya da mekanlara dair hayat kesitlerini tarihin süzgecinden geçirerek Röportaj Portalı röportörlerine anlattıkları yer olacak burası.

Gazeteciler burada yazıyorlar!

Türkiye ve KKTC’nin yerel ve ulusal gazetecileri “röportaj” ve “söyleşileri” ile kendilerine bu atölyede sayfalar açacak ve bu sayfalarda röportaj ve söyleşilerini yayınlayarak herkesle paylaşmış olacaklar.

İletişim Fakültesi’nde okuyan ya da mezun olmuş ama henüz resmi “gazeteci” statüsü kazanamamış bütün öğrenci ve mezun “gazeteciler”

de burada kendilerine “vitrin” bulacaklar.

Romancı olmadan evvel ben de röportör olarak hayata atıldım. diyerek tarihe önemli bir ‘imza’ düşmüş olan Halide Edip Adıvar gibi; bu sayfalarda röportörlüğe adım atarak belki sizler de gelecekte edebiyat dünyasına büyük eserler kazandıracaksınız.

Eğer; “Sorulmamış bir soru, açılmamış bir kapıdır.” diye düşünenlerdenseniz ve T.S. Eliot’ un da dediği gibi “BAZILARI IŞIĞIN, BAZILARI GÖLGENİN PEŞİNE DÜŞER.” diyerek gölgelerin peşine düşmeyi sevenlerden olduysanız hep, işte IŞIĞI yakalamak için fırsat elinizde…

Röportörlük Sözleşmesini ve Yayın Etiği Bildirgesini okuyarak, gerekli şartları yerine getirecek olan herkes “röportör” olabilme şansına sahip olacak. bu portalda.

Siz de, kendi sayfalarınızda yaptığınız söyleşi ve röportajları yayınlamak istiyorsanız, Akademisyenlerimiz ve diğer röportörlerimizle iletişimde kalarak ve fikir alışverişinde bulunarak kendinizi geliştirmek ve “röportör” olmak istiyorsanız, şimdi başvurunuzu yapın.

 

Röportörlerimizden Bazıları

»